Atrakcje dla dzieci i rodziny w Karczmie Wiejskiej 😉

Chcesz wybrać się do restauracji przyjaznej rodzinie? Koniecznie odwiedź naszą Karczmę Wiejską w Jankowicach, w której oprócz pysznego obiadu każdy otrzyma możliwość na relaks, a dzieci – na aktywne spędzenie czasu. Jankowice to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę w piękne, wakacyjne dni. 

Każdy rodzic wie, że zniecierpliwione dzieci mogą sprawić, że wyjście do restauracji zamiast przyjemnością, staje się wyzwaniem. Dzieci, niezależnie od wieku, to prawdziwy wulkan energii, przez co często ciężko jest grzecznie siedzieć przy stoliku i czekać na zamówione dania. Wyobraźmy sobie jednak, że mamy do dyspozycji atrakcje, które w pełni pochłoną nasze pociechy, dzięki czemu będziemy w stanie spokojnie zjeść posiłek i porozmawiać. Brzmi zachęcająco?

Karczma Wiejska położona w Jankowicach koło Pszczyny została stworzona jako miejsce dla całej rodziny. Lokal znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśniej może pochwalić się ogromnym terenem zielonym, na którym wyszaleje się nawet największy rozrabiaka. Z Karczmy rozpościera się widok na sąsiedni las, a ogród to prawdziwy raj dla najmłodszych gości. W pogodne dni odwiedzający Karczmę mają do dyspozycji obszerne tarasy ze stolikami, przy których można podziwiać dziesiątki motyli tańczących przy pięknie kwitnących kwiatach.

atrakcje dla dziecki karczma wiejska jakowice

Ogromnym atutem lokalu jest nowoczesny plac zabaw i uwielbiana przez dzieci tyrolka do zjazdów na linie. W ogrodzie Karczmy znajdują się ławeczki, na których można odpocząć oraz miejsce na ognisko. Dzieci mają również do dyspozycji boisko piłkarskie oraz ping ponga i piłkarzyki, które znajdują się pod klimatyczną, krytą strzechą altaną.

Nikt nie powiedział, że w restauracji dzieci muszą siedzieć przy rodzicach – na terenie Karczmy mogą spokojnie iść i bawić się w ogrodzie. Oczywiście w przerwie od pysznego obiadu z menu dla dzieci, które skomponowane jako zestaw Bajtel Box zawiera pyszne danie ze zdrowymi dodatkami oraz kolorową zabawkę, która również zaabsorbuje niejednego łobuza.

atrakcje dla dziecki karczma wiejska jakowice
atrakcje dla dziecki karczma wiejska jakowice
atrakcje dla dziecki karczma wiejska jakowice
atrakcje dla dziecki karczma wiejska jakowice

Po tradycyjnym dla kuchni śląskiej obiedzie warto wybrać się do położonej naprzeciw Karczmy Pokazowej Zagrody Żubrów. Na ścieżce dydaktycznej Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśniej poznamy zwyczaje i informacje na temat największego ssaka w Europie. Zwiedzanie ścieżki jest całkowicie bezpłatne,  a spotkanie stada żubrów to nie lada przeżycie zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców.

zagroda żubrów jankowice karczma wiejska
zagroda żubrów jankowice karczma wiejska

Odwiedzając Pszczynę i jej okolice warto zjechać z utartego szlaku i wstąpić do Jankowic, gdzie poczujecie prawdziwą magię śląskości i natury. Dorośli odpoczną i skosztują pysznych dań – szczególnie warto pokusić się o te wpisane na Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”. Dzieci natomiast będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu oraz, kto wie, przy odrobinie szczęścia spotkacie może stado żubrów. 😉

karczma wiejska jankowice
Facebook
YouTube
Karczma wiejska w Jankowicach